Cudowny gaz.

„CUDOWNY GAZ”

Terapia „cudownym gazem” (CO2) ma ogromną przyszłość w medycynie estetycznej, z roku na rok odkrywane są jej kolejne możliwości.  Mało inwazyjna i bezpieczna metoda wykorzystuje stale obecny w naszym organizmie dwutlenek węgla. Wielokierunkowe działanie – JEDEN ZABIEG, który działa na wiele potrzeb estetycznych

 

Rewitalizacja i odmłodzenie

Karboksyterapię na twarz, szyję, dekolt i dłonie stosujemy przede wszystkim dla pobudzenia procesów, które zwiększą ilość kolagenu i elastyny w skórze. Celem jest zagęszczenie i pogrubienie skóry, tak by jak najdłużej zachowała ona jędrność i elastyczność. Rozbudowa kapilar i związane z tym lepsze ukrwienie i dotlenienie skóry prowadzi także do spektakularnej poprawy jej kolorytu. Działanie lipolityczne karboksyterapii pozwala nam zastosować ją do modelowania podbródka (redukcja lokalnej akumulacji tłuszczu).

Terapia blizn

Spektakularne efekty daje zastosowanie karboksyterapii w przypadku blizn. Tutaj możemy liczyć na zmniejszenie ich widoczności na poziomie 60-80%.

Wywołana przez podanie CO2 angiogeneza, czyli tworzenie się nowych naczyń krwionośnych w skórze, prowadzi do wyrównania kolorytu blizn. Produkcja włókien kolagenowych poprawia strukturę skóry, czyli wygładza ją. Blizny wtapiają się w otaczającą je skórę. Co ciekawe, terapia sprawdza się także w przypadku blizn starych (jasnych), które są bardziej oporne w leczeniu.

 

Karboksyterapia w terapiach łączonych

Karboksyterapia + infuzja tlenowa – W licznych badaniach klinicznych udowodniono, iż połączenie karboksyterapii z infuzją tlenową poprawia jędrność skóry aż o 53%, zaś nawodnienie jest na poziomie 27%. Jest to wynik ponad 15% lepszy niż w stosunku do terapii pojedynczych.

Karboksyterapia + masaż ręczny – Masując skórę rozluźniamy napięcie mięśniowe, redukujemy zastoje limfatyczne a zarazem dostarczamy składniki aktywne w głąb skóry, które są szybciej transportowane z krwioobiegiem po dostarczeniu dwutlenku węgla.

Karboksyterapia + dermomasaż – Warto poprzedzić zabieg karboksyterapii za pomocą urządzenia do masażu, spotęguje to penetrację dwutlenku węgla w głąb skóry i w znaczący sposób dodatkowo rozszerzy naczynia krwionośne, dotleni, pobudzi kolagen do odnowy.

Karboksyterapia + rf – Liczne badania kliniczne potwierdzają, że przebudowa skóry i remodeling kolagenu w terapii łączonej z Radio Frequency jest znacznie wyższy aniżeli bazując na samej karboksyterapii czy RF.

Karboksyterapia + kwasy AHA – Wprowadzeniem do zabiegu karboksyterapii może być zaaplikowanie delikatnego kwasu migdałowego, który nie tylko rozświetli skórę twarzy, ale dodatkowo ją „znieczuli” przed iniekcją.

Karboksyterapia + ultradźwięki – karboksyterapia w połączeniu z ultradźwiękami tworzy rewelacyjny układ transportu substancji czynno – aktywnych do głębokich warstw skóry. Zabieg usprawnia metabolizm komórkowy oraz ich regenerację. Łatwiej wprowadzane substancje aktywne nawilżają skórę, uelastyczniają, spłycają zmarszczki, wygładzają skórę, leczą zmiany trądzikowe, dotleniają i głęboko rewitalizują skórę.

 

Karboksyterapia jest skuteczna, bezpieczna i małoinwazyjna, o czym świadczy fakt, że nie wymaga nawet znieczulenia miejscowego. Terapia nie pozostawia śladów które uniemożliwiałyby pacjentowi powrótu do normalnej aktywności. Pacjenci mogą jedynie odczuwać ucisk i rozpieranie tkanki w trakcie i kilka minut po zabiegu. Zdarzają się też krótkotrwałe zaczerwienienie oraz obrzęk.