Gabinetowa pielęgnacja cery suchej.

Pielęgnacja gabinetowa cery suchej.

Aby dopełnić naszą pielęgnację domową warto od czasu do czasu udać się na serię zabiegów do gabinetu kosmetycznego. Tam kosmetyczka przeprowadzi analizę skóry, doradzi jakie zabiegi wybrać i omówi spodziewane efekty. Jakich propozycji możemy się spodziewać?

KWAS MIGDAŁOWY I MLEKOWY

Wydawałoby się, że kwasy zarezerwowane są dla skór tłustych, grubych, z zaskórnikami... Nic bardziej mylnego! W kosmetyce wykorzystuje się wiele rodzajów peelingów chemicznych, możemy więc dobrać odpowiedni dla różnych typów skóry.

Kwasami nawilżającymi są głównie migdałowy i mlekowy. Działają one nie tylko od zewnątrz, powodując delikatne złuszczanie, ale także regulują pracę gruczołów łojowych, usprawniając produkcję sebum, co prowadzi do odbudowy płaszcza lipidowego i powstrzymania ucieczki wody z naskórka.

Zabieg ten najlepiej przeprowadzić w serii (kosmetyczka dobierze odpowiednią ilość), zazwyczaj w odstępach dwutygodniowych.

MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA

Zabieg wykorzystuje zjawisko elektroporacji. Co to takiego? Poprzez działanie fali elektromagnetycznej praca błony komórkowej zostaje zaburzone (to ona „broni” komórkę przed środowiskiem zewnętrznym). Dzięki temu komórki skóry „otwierają się”, umożliwiając przenikanie substancji aktywnych, które na koniec zabiegu są w nich zamykane poprzez przywrócenie działania bariery błony komórkowej. W ten sposób jesteśmy w stanie wprowadzić koktajl w głębokie warstwy, odpowiednio odżywić skórę, przywrócić jej elastyczność i zdrowy wygląd.

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA

Mezoterapia mikroigłowa polega na wykonywaniu mikronakłuć naskórka za pomocą specjalnego dermapenu z jednorazowym kartridżem. Dzięki przerwaniu ciągłości skóry substancje z nanoszonej na nią ampułki przenikają głębiej (najlepszym wyborem przy cerze suchej będzie koktajl peptydowy z kwasem hialuronowym). Dodatkowo skórka jest pobudzana do naturalnego procesu regeneracji, co powoduje syntezowanie nowych włókien kolagenowych i elastyny.

SONOFOREZA

Jest to zabieg polegający na wprowadzaniu substancji aktywnych poprzez działąnie ultradźwięków. Zaburzają one chwilowo działanie bariery skórno-naskórkowej pozwalając na przepływ substancji aktywnych w głąb skóry. Dzięki temu składniki z ampułek wnikają głębiej i przynoszą lepsze rezultaty. Po zabiegu bariera wraca do swojego rutynowego działania, a bogactwo z naniesionych kosmetyków zostaje zamknięte „w środku”.

PEELING KAWITACYJNY

Peeling ten wykorzystuje zjawisko kawitacji, czyli szybkiej przemiany z cieczy w gaz. Podczas zabiegu działamy na zwilżoną skórę, na której wytwarzają się mikropęcherzyki, które pękając oddzielają martwe komórki naskórka. Ten sposób złuszczania jest bardzo delikatny, można go wykonywać przy każdym rodzaju cery, również bardzo wrażliwej. Dodatkowo zabieg odświeża i przygotowuje skórę na wprowadzenie substancji aktywnych z preparatów kosmetycznych. Warto wykonać go przed sonoforezą lub innymi odżywczymi zabiegami.