Nieinwazyjne zabiegi dla skóry trądzikowej

Gabinety kosmetyczne oferują szereg zabiegów, które pomagają w walce z trądzikiem i bliznami potrądzikowymi, łagodząc ich objawy. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują infuzja tlenowa i oxybrazja. Dlaczego warto stosować właśnie te zabiegi? Przede wszystkim ze względu na to, że są szczególnie bezpieczne i bezinwazyjne.

Skóra trądzikowa wymaga zabiegów kosmetycznych, które działają przeciwzapalnie i są w stanie zredukować  zaskórniki, nadmierny łojotok czy inne zanieczyszczenia skórne. Zabiegi przeciwtrądzikowe służą również ukojeniu skóry, złagodzeniu podrażnień i normalizacji wydzielania sebum, którego w przypadku skóry trądzikowej jest zawsze za dużo. Dodatkowo nieinwazyjne zabiegi dla cery trądzikowej ograniczają namnażanie się bakterii i pomagają w przywróceniu skórze właściwego poziomu nawilżenia.

Infuzja tlenowa – bezinwazyjny zabieg na trądzik

Jednym z bezpiecznych zabiegów, które mogą być stosowane przez osoby z trądzikiem, jest infuzja tlenowa. Zabieg ten wykorzystuje ciśnienie wyższe niż atmosferyczne. Dzięki temu najczystszy, medyczny tlen za pomocą specjalnego urządzenia zostaje wtłoczony w głąb skóry. Tlen ten przenika przez tkanki skóry twarzy bez barier i silnie dotlenia układ krwionośny i limfatyczny. Dodatkowo w trakcie zabiegu używane są substancje aktywne, np. kwas hialuronowy, witamina C lub koktajle witaminowe, które dostarczają skórze składników odżywczych.

Efekty zabiegowe są widoczne natychmiast po jego zakończeniu. Odpowiednie natlenienie skóry sprawia, że jest ona bardziej miękka, zdrowsza, pełna blasku i pozbawiona przebarwień. Seria około 6 zabiegów, przeprowadzanych raz w tygodniu, pozwala na znaczne zredukowanie blizn potrądzikowych i wyciszenie skóry, a co za tym idzie – zdecydowanie mniej problemów skórnych podczas codziennej pielęgancji.

Oxybrazja – bezpieczne oczyszczanie dla cery tłustej, łojotokowej i mieszanej

Osoby z problemami trądzikowymi mogą w pełni bezpiecznie korzystać z oxybrazji, czyli mikrodermabrazji wodno-tlenowej. Oxybrazja to rodzaj mechanicznego peelingu, podczas którego na skórę twarzy aplikowana jest dawka czystej soli fizjologicznej. Zabieg wykonywany jest pod ciśnieniem, za pomocą specjalnego, steryknego urządzenia, które nie pozostaje w kontakcie ze skórą.

Dzięki oksybrazji uzyskujemy efekt oczyszczenia i liftingu skóry. Osoby z problemami trądzikowymi zadowoli również to, że oxybrazja skutecznie niweluje przebarwienia skóry, wyrównując jej koloryt. Cera tłusta, mieszana i łojotokowa dzięki zabiegowi zostaje uspokojona, a praca gruczołów łojowych ustabilizowana. Oksybrazja jest niezwykle skuteczna w walce z zaskórnikami i bakteriami, które odpowiadają za powstawanie trądziku pospolitego. Podobnie jak w przypadku infuzji tlenowej, zalecana jest tu seria 6 zabiegów.

Jak zaplanować zabieg oxybrazji i infuzji tlenowej?

Infuzja tlenowa i oxybrazja dostępne są wybranych salonach PERFECT LOOK. Skóra przed wykonaniem tego typu zabiegów powinna być czysta. Na jeden dzień przed wizytą w gabinecie, warto zrezygnować również z ciężkich, agresywnych kosmetyków i podkładów oraz preparatów na bazie alkoholu.