Owocowa moc kwasów.

OWOCOWA MOC KWASÓW

Pewnie słyszałaś już o skuteczności zabiegów kwasami chemicznymi. Jesteś ciekawa jakie kwasy warto wprowadzić do swojej pielęgnacji? A może boisz się ich i ciężko Ci się zdecydować? Uwierz nam, nie ma czego się bać! Poznaj bliżej owocową pielęgnację - chemabrazję.

Bo złuszczanie ma znaczenie

Eksfoliacja to złuszczanie i usuwanie suchej zrogowaciałej warstwy naskóra za pomocą stężonych kwasów owocowych. Poprzez zlikwidowanie zewnętrznej warstwy naskórka powoduje głębokie oczyszczenie, odblokowanie porów, rozjaśnienie i rewitalizację skóry oraz jej odświeżenie. Po eksfoliacji tworzy się nowa, delikatna, gładka i lepiej nawilżona skóra. Terapia kwasami odmładza, leczy trądzik różnego pochodzenia, redukuje płytkie blizny i przebarwienia.

Taki peeling nie wyklucza z życia codziennego, łuszczenie przebiega niemalże niewidocznie, stopniowo i kończy się w przeciągu 7 dni. Zabieg z użyciem kwasów można wykonać praktycznie na każdej części ciała, którą chcemy odżywić, oczyścić, rozjaśnić lub napiąć.

Do kwasów AHA zaliczamy: kwas glikolowy, mlekowy, jabłkowy, szikimowy, migdałowy.

Do kwasów BHA zaliczamy: kwas salicylowy.

 

Kwas glikolowy

To kwas z grupy AHA - alfahydroksykwasów, dobrze rozpuszcza się w wodzie. Pozyskiwany jest z soku trzciny cukrowej. Najczęściej stosowany do peelingów powierzchniowych. Jest bezpieczny w terapii regeneracji skóry, łatwo przenika przez warstwę rogową naskórka, ponieważ posiada najmniejszą cząsteczkę spośród wszystkich kwasów AHA, dlatego wykazuje najefektywniejsze działanie. Pobudza produkcję kolagenu i elastyny oraz działa oczyszczająco. Reguluje proces wydzielania sebum i normalizuje. Spłyca zmarszczki i płytkie zmiany potrądzikowe oraz wyrównuje koloryt skóry. Hamuje powstawanie przebarwień różnego pochodzenia i ułatwia przenikanie składników aktywnych w głąb skóry. Dedykowany jest do każdego typu cery.

 

Kwas salicylowy

To kwas z grupy BHA - betahydroksykwasów, dobrze rozpuszcza się w tłuszczach, dzięki czemu ma zdolność przenikania przez warstwę łojową (sebum) i wnikania w głąb skóry. Jako związek chemiczny został wyodrębniony z kory wierzby. Kwas salicylowy występuje naturalnie w roślinach. Ma działanie antybakteryjne, przeciwzapalne i przeciwgrzybiczne, przyspiesza gojenie się wyprysków i podrażnień dzięki właściwościom regeneracyjnym kwasu. Zapobiega tworzeniu się nowych wyprysków oraz pomaga oczyścić skórę z widocznych już zaskórników. Jest bezpieczny przy cerze suchej. Kwas salicylowy jest łagodniejszy od glikolowego. Dzięki kwasowi salicylowemu zwiększa się też aktywna penetracja innych substancji. Zabieg z użyciem kwasu salicylowego polecany jest osobom zmagającym się z trądzikiem młodzieńczym, trądzikiem grudkowym, trądzikiem powracającym oraz do zmniejszania widoczności plam i blizn potrądzikowych.

Zalecenia

Zalecamy wykonanie dwóch serii w roku. Seria składa się z 8 do 12 zabiegów, zabieg zazwyczaj wykonuje się co 7-14 dni. Na początku terapii skóra może się oczyszczać od wewnątrz, więc mogą pojawić się drobne wypryski, ale spokojnie, jest to naturalna reakcja skóry i w efekcie wszystko szybko zniknie.

 

Eksfoliacja w połączeniu z innymi zabiegami

Mikrodermabrazja - w celu szybkiego odświeżenia i wygładzenia skóry stosuje się połączenie dwóch terapii złuszczających (mechanicznej i chemicznej).

Mezoterapia bezigłowa i mikroigłowa - przygotowanie skóry do lepszej penetracji składników aktywnych wtłaczanych w skórę.

Peeling kawitacyjny - dla lepszego oczyszczenia skóry z powierzchownych zanieczyszczeń.

Sonoforeza - aby zoptymalizować przechodzenie substancji czynnych przez skórę.

Oksybrazja - dla lepszego oczyszczenia skóry z zanieczyszczeń i wygładzenia. Zabieg oksybrazji idealnie przygotowuje skórę do eksfoliacji i potęguje efekty terapii.

 

Kwas - to nie brzmi już jak koszmar

Podsumowując, owocowa moc kwasów jest znana w kosmetyce od dawna i nadal cieszy się dużą popularnością. Poza działaniem złuszczającym, oferują nam pomoc w leczeniu różnych problemów skórnych i odświeżają. Pielęgnacja kwasami niezależnie od pory roku musi być połączona z wysoką ochroną przeciwsłoneczną UVA i UVB, ponieważ kwasy posiadają właściwości fotouczulające. Pamiętaj, ostrożność przy kwasach to najważniejsza zasada! Peelingi chemiczne wykonuj wyłącznie w gabinetach kosmetycznych i kosmetologicznych, gdzie doświadczony specjalista dobierze odpowiednie stężenie i rodzaj kwasu oraz przeprowadzi wywiad medyczny w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań zdrowotnych.