Ranking najskuteczniejszych zabiegów antycellulitowych

Cellulit, czyli pomarańczowa skórka, powstaje m.in. w wyniku nieprawidłowego mikrokrążenia w skórze oraz zgromadzonych w niej toksyn. Czasem okazuje się, że aby pozbyć się cellulitu musimy skorzystać z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych. Już teraz sprawdź ranking najskuteczniejszych zabiegów antycellulitowych, które dostępne są w salonach urody!

Powstawaniu cellulitu sprzyja przede wszystkim nieodpowiednia dieta, w której pojawiają się wysoko przetworzone produkty, nadmiar słodyczy, soli, złej jakości mięso czy gazowane napoje. Przyczyną cellulitu jest również spożywanie nadmiernej ilości alkoholu, kawy, palenie papierosów, siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej. Te złe nawyki powodują, że w okolicy brzucha, ud i pośladków tworzą się zgrubienia skórne i nieestetyczne miejscowe nagromadzenia tkanki tłuszczowej. Oto najskuteczniejsze zabiegi antycellulitowe, które warto wybrać, kiedy chcemy skutecznie pozbyć się cellulitu.

Karboksyterapia

Karboksyterapia to m.in. antycellulitowa terapia medycznym dwutlenkiem węgla, który zostaje wstrzyknięty podskórnie w kontrolowany sposób. Przede wszystkim karboksyterapia, jako jeden z najskuteczniejszych zabiegów antycellulitowych, bardzo silnie dotlenia skórę, stymuluje mikrokrążenie oraz wzmacnia sieć naczyń krwionośnych. Komórki tłuszczowe są niezwykle wrażliwe na działanie CO2, dlatego podczas zabiegu zostają zniszczone od środka, a skóra rozpoczyna wzmożoną produkcję kolagenu. Dzięki karboksyterapii możliwe jest zmniejszenie cellulitu we wszystkich jego stadiach, poprawa struktury skóry, dotlenienie i uruchomienie silnych procesów regeneracyjnych.

Endomasaż

Endomasaż jest zabiegiem typu 3 in 1, podczas którego na skórę działa kilka technologii jednocześnie - fale radiowe, promieniowanie podczerwone i masaż ssąco-próżniowy. Endomasaż jest niezwykle skuteczny w likwidacji miejscowych nagromadzeń tkanki tłuszczowej. Pod wpływem fal radiowych, skóra ciała zostaje mocno rozgrzana przez co dochodzi do procesu lipolizy, czyli niszczenia komórek tłuszczowych. Promieniowanie IR przyspiesza ten proces i odpowiada za silne ujędrnienie skóry. Masaż ssąco-próżniowy w połączeniu z masażem mechanicznym usprawnia dodatkowo przepływ limfy, poprawia dotlenienie skóry, wygładza jej strukturę i modeluje sylwetkę. Świetnie radzi sobie również z wiotką skórą, np. po ciąży.

Liposukcja kawitacyjna

Liposukcja kawitacyjna jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów antycellulitowym ze względu na wykorzystanie fal ultradźwiękowych, które rozbijają komórki tłuszczowe i sprawiają, że zostają one wydalone w procesach metabolicznych. Liposukcja kawitacyjna nie redukuje cellulitu od razu. Na całkowite wydalenie z organizmu uszkodzonych podczas zabiegu komórek tłuszczowych trzeba poczekać około 1-3 miesiące. Efekty zabiegu są jednak spektakularne. Sylwetka zostaje widocznie wymodelowana, a skóra zregenerowana, odżywiona, dotleniona i ujędrniona.

Dermomasaż

Skuteczne rozbicie niechcianych komórek tłuszczowych i redukcję cellulitu gwarantuje również dermomasaż. Jest to masaż mechaniczny podciśnieniowy, podczas którego skóra ciała jest zasysana i rolowana specjalnym urządzeniem. Takie działanie na skórę znacząco pobudza ją i powoduje zwiększoną produkcję elastyny i kolagenu. Dermomasaż świetnie łączy się z innymi zabiegami antycellulitowymi, pozwalając na uzyskanie doskonałych rezultatów nie tylko w walce z cellulitem, ale i rozstępami. Terapia przede wszystkim detoksykuje organizm, wyrównuje strukturę tkanki podskórnej i zmniejsza obwody ciała.

Drenaż limfatyczny

Dzięki drenażowi limfatycznemu, nazywanemu również presoterapią lub masażem uciskowym, możliwe jest wspomaganie procesów utraty wagi. Terapię można z powodzeniem stosować do niwelowania obrzęków nóg, szczególnie jeżeli w naszym życiu dominuje siedzący tryb pracy. Presoterapia w walce z cellulitem pomaga również w oczyszczaniu ciała z toksyn i zmniejsza retencję wody poprzez aktywne oddziaływanie na układ żylny i limfatyczny. Usuwa zastoje wodne w ciele, a także poprawia odżywienie i natlenienie tkanek.

Perfekcyjne sposoby walki z cellulitem w domu

Każdy zabieg antycellulitowy w gabinecie kosmetycznym wymaga holistycznego podejścia do problemu pomarańczowej skórki na ciele. Pełna terapia antycellulitowa powinna przede wszystkim opierać się na racjonalnym, zdrowym odżywianiu. Picie większych ilości średniozmineralizowanej wody mineralnej pozwoli na pozbycie się z organizmu niechcianych produktów przemiany materii. Regularna aktywność fizyczna będzie także tym, za co twoja skóra po prostu ci podziękuje. Podejmując wyzwanie walki z cellulitem warto wzmacniać efekty zabiegowe w domu, m.in. korzystając z domowej bańki chińskiej czy szczotkując ciało na sucho. Podczas kąpieli można masować ciało szorstką rękawicą lub masażerem silikonowym. Skutecznymi metodami w walce z cellulitem jest również używanie rollera do ciała, wykonywanie peelingów gruboziarnistych i korzystanie z naprzemiennych zimnych i ciepłych pryszniców.