Skuteczne oczyszczanie i leczenie skóry trądzikowej.

Skóra trądzikowa wymaga szczególnej pielęgnacji. W terapiach anti-acne z pomocą przychodzi laserowy peeling węglowy, nazywany również hollywoodzkim zabiegiem Black Doll. Zabieg umożliwia nie tylko redukcję niedoskonałości skórnych, ale przede wszystkim wycisza skórę trądzikową i jest niezwykle skuteczny w leczeniu wszystkich typów trądziku pospolitego.

Trądzik pospolity jest najprawdopodobniej jednym z najczęściej występujących schorzeń skórnych wśród osób młodych, ale także tych po 30 roku życia. Występowanie trądziku wiąże się z nieprawidłową regulacją wydzielania sebum, w konsekwencji czego na skórze powstają nieestetyczne, często bolesne czopy łoju i zaskórniki, którym najczęściej towarzyszy bakteryjny stan zapalny. Jednym z zabiegów, który pomaga w ukojeniu cery trądzikowej jest właśnie laserowy peeling węglowy.

Jak działa laserowy peeling węglowy?

W trakcie zabiegu, jakim jest peeling węglowy, wykonywane jest naświetlanie skóry twarzy i szyi specjalną wiązką lasera. Wcześniej jednak twarz zostaje pokryta unikalną, koloidalną zawiesiną zawierającą węgiel. Drobinki tego pierwiastka wnikają w najmniejsze nierówności skórne, a następnie pochłaniają energię światła laserowego. W konsekwencji mamy do czynienia ze zjawiskiem fotoablacji, która powoduje mikroeksplozję kropel emulsji węglowej na powierzchnię skóry.

Efekty laserowego peelingu węglowego to przede wszystkim głębokie oczyszczenie porów skórnych. Zabieg ponadto skutecznie złuszcza naskórek, powodując perfekcyjne wygładzenie skóry. Laserowy peelingowi węglowy normalizuje wydzielanie sebum oraz redukuje przebarwienia i nierówności spowodowane zmianami potrądzikowymi. Terapia ta widocznie poprawia elastyczność skóry, ujednolica ją i wygładza, a przede wszystkim działa antybakteryjnie i kojąco.

Dla kogo laserowy peeling węglowy?

Wykonanie serii zabiegów z zastosowaniem laserowego peelingu węglowego zalecane jest osobom, które zmagają się z rozszerzonymi porami, nieprawidłowym wydzielaniem sebum czy grudkami, krostkami i wągrami – zarówno zamkniętymi, jak i otwartymi. Wskazaniem do peelingu węglowego będą również drobne stany zapalne skóry, a także mniejsze zmarszczki, szorstka i ziemista cera oraz przebarwienia skórne wszystkich typów.

Peeling węglowy: Jak przygotować się do zabiegu?

Warto pamiętać, że hollywoodzki zabieg Black Doll jest zabiegiem, który można wykonywać niezależnie od pory roku. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na ekspozycję skóry na słońce i nie przystępować do zabiegu, jeśli opalaliśmy się intensywnie przez ostatnie 3 tygodnie. Jeśli stosowaliśmy zabiegi złuszczające, np. peelingi chemiczne, warto odczekać około 10-14 dni, zanim przystąpimy do peelingu węglowego. Wskazane jest picie również zwiększonej ilości wody, która pomaga w regeneracji naskórka, sprawiając, że jest on odpowiednio nawodniony.

Laserowy peeling węglowy jest zabiegiem nieinwazyjnym, dlatego skóra nie po nim nie wymaga specjalnego postępowania. Dla uzyskania najlepszych efektów warto zaplanować serię 4-6 zabiegów, w odstępie 10-21 dni, w zależności od potrzeb.